Böcekler

Böcekler

BÖCEKLER: Dünyadaki hayvan grupları içinde en kalabalık olanı böceklerdir. Bugün 750.000 den fazla değişik türde böcek bulunmaktadır ki, diğer bütün hayvan gruplanın toplamından daha fazladır. Bu altı bacaklı, kanatlı yaratıklar 200 milyon yıldan daha uzun süreden beri yasamakta, sıcak kaynaklardan, güney kutbunun buzlu, ıssız ovalarına kadar birçok değişik yerdeki hayat şartlarına büyük bir başarı ile uymaktadırlar. Böcekler, yengeç, akrep, kene ve örümceklerin akrabasıdır. Bu yaratıklarda eklem bacaklı hayvanların oluşturduğu kalabalık gruptan yani eklem bacaklılardandır.

BÖCEKLERİN SINIFLANDIRILMASI: Böcekler evrim prensiplerine göre sınıflandırılır. Bunları da bu yaratıkların gelişme yöntemleri belirtir. En ilkel olanlar, gümüşçün gibi başkalaşım ya da değişim geçirmeyenler, en ileri olanlar ise kelebekler gibi iyice değişkenlerdir.

BÖCEKLER KENDİLERİNİ NASIL KORUR: Böcekler, küçük kuşların önemli bir kısmını, birçok memeli hayvanın, kurbağaların, kertenkelelerin, örümceklerin hemen hemen hepsinin kendi haşere gruplarının yırtıcı üyelerinin doğal avlarıdır. Ancak tabiat bu yaratıların yenilmekten kurtulmalarına yardım için sayısız uyum sağlamıştır. İri böceklerin genellikle bir tür kişisel savunma yöntemleri vardır. Bunların çoğu saklanma konusundaki ustalıklarına güvenir, genellikle kolay kolay bulunamayacakları çatlaklara ve çöplerin altına gizlenirler.

 

Haşere ve kemirgen sorunlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, profesyonel mücadele ve kesin çözümler için bizi arayınız.

Telefon: 0282 652 48 44

Cep Telefonu: 0505 801 03 44 - 0544 839 58 85